Evin içinde o kalın duvarların ardında bulunan büyüklü küçüklü su boruları varır. Bu borular bir araya gelip evin temeline yardımcı ekipmanları oluştururlar. Bu borular, evdeki doğalgaz, elektrik ve su gibi özellikleri belirleyen tesisatlardır. Bu üç tesisat da yaşanabilecek bir ev için elzem olandır. Bu tesisatlarda oluşabilecek herhangi bir sorun eğer birkaç günden uzun sürerse evde yaşayan kişiler fazlasıyla mağdur olabilirler.

Tesisatlar, daha bina inşa edilirken en iyi malzemeler kullanılarak yapılmazsa kısa sürede birçok problem oluşabilir. Bu sebeple müteahhitler ve inşaat mühendisleri tesisat konusunda oldukça dikkatli olmalıdırlar. Bunun dışında evde oturacak kişiler eve taşınmadan önce tesisatın ayrıntılı olarak kontrolünü yaptırmalıdırlar. Her tesisatın uzmanı farklı olacağı için 3 ayrı uzmandan olur raporu alarak eve taşınmalıdırlar. Böylelikle kişiler, ilk zamanlarda oluşabilecek sorunların önüne geçmiş olurlar.

Su tesisatı işi oldukça uzmanlık isteyen bir iştir. Tesisatı uzmanına yaptırmadığınız ve kontrol ettirmediğiniz takdirde evi su basmasına kadar giden kötü durumlar ortaya çıkabilir. Siz de evinizde sutesisat için kontrol yaptırmak istiyorsanız işin ehline başvurun.

Su Tesisatçısı

Su tesisat ustası olarak isimlendirilen iş grubu çalışanları su, su boruları ve su tesisatı hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olan kişilerdir. Bu kişiler borulardan gelen herhangi bir sesten, suyun akış şeklinden bir sorun olup olmadığını anlarlar. Lise öğretimi ya da yüksek öğretimi bulunmayan bu iş grubunun çalışanları, işi yapa yapa tecrübe kazanan kişilerdir. Yıllar içerisinde pek çok evde ve pek çok tesisat üzerinde çalıştıkları için bir evde bulunan su tesisatı sorununu kısa sürede tespit ederek en iyi şekilde ve en kısa yoldan çözecektir.

Eğer evinizdeki su kullanılan bölümlerde bir problemden şüpheleniyorsanız, komşularınızın evinde akan su temiz görünüyor ve kötü kokmuyorsa ama sizin evinizde tam tersi geçerliyse, aralıklarla su kesintileri yaşıyorsanız ve bu tüm binada yalnızca sizin dairenizde meydana geliyorsa, duvarda aniden oluşan siyahımsı lekeler ya da yeşillenmeler varsa, mutfak ve banyodaki fayanslar aniden kabardıysa ve hatta bu fayanslar düştüyse muhakkak usta bir su tesisat ustası ile iletişime geçmelisiniz.

su kaçağı

Yorumlar Devredışı

Sohbete Başla
Bize Soru Sorabilirsiniz.
Merhaba Size Yardımcı olmamı İster misiniz